Vyšetrenia zraku zadarmo v Nemocnici Malacky

Autor: Lekári radia | 1.4.2014 o 9:15 | Karma článku: 2,14 | Prečítané:  584x

V dňoch 7., 8. a 9. apríla, v rámci podujatia Veľkoočný týždeň zdravia, ponúkne Nemocnica Malacky pre všetkých svojich návštevníkov najbohatšiu preventívnu prehliadku očí zadarmo. Všetkých čakajú rôzne vyšetrenia a konzultácie zamerané na zrak aj v prepojení s cukrovkou, množstvo benefitov a zliav v lekárni, súťaž o operácie šedého zákalu grátis ako aj zvýhodnená cena 2 eurá za klientsku kartu. Štartujeme 7. apríla o 10.00 hod. v spoločnosti Maroša Kramára s rodinou, Katky Feldekovej s rodinou, sestier Haasových s deťmi, úspešného slovenského lyžiara Martina Kapša a ďalších známych tvárí.

Vedeli ste, že najobľúbenejší telesný zmysel nám sprostredkúvajú oči? V porovnaní s inými vnemami nám totiž práve zrak umožňuje najlepšie spoznávať okolie, odhaľovať rozdiely, čí ukazovať svet navôkol. Oči však dokážu oveľa viac ako „len" vytvárať obraz všetkých predmetov na sietnici. Bez slov povedia, či sa tešíme alebo bojíme, prezradia, akú máme náladu, či sa smejeme alebo sme smutní, dokonca aj to, či klameme alebo hovoríme pravdu. A nehovoriac o tom, že dokážu uhranúť k láske na prvý pohľad. Sú akýmsi kľúčom do nášho vnútra. Často na ne však zabúdame a spamätávame sa až vtedy, keď nastanú problémy a oči zrazu prestanú poslúchať. Aj preto patria vekom podmienené zmeny na sietnici v podobe degenerácie makuly, spolu s diabetickou retinopatiou, kedy zrak chradne kvôli cukrovke a glaukómom, teda zeleným zákalom k najčastejším príčinám vážnych porúch videnia až straty zraku. Aj to bol dôvod, prečo sa v Nemocnici Malacky rozhodli, že tohtoročný Týždeň zdravia venujú očiam.

V dňoch 7., 8. a 9. apríla v čase od 8.00 do 12.00 hod. budú pre vás preto pri Klientskom centre, vo vestibule nemocnice vedľa lekárne, pripravené zdravotné stánky s odborným personálom, kde si môžete nechať grátis urobiť jednotlivé vyšetrenia. Nebude chýbať meranie vnútroočného tlaku, vyšetrenie optotypom na zistenie krátkozrakosti/ ďalekozrakosti, diagnostika pomocou Amslerovej mriežky a ďalšie. Seniorov čaká aj screening zadného očného pozadia.

Keďže sa pod stratu videnia významným spôsobom podpisuje aj cukrovka, budú pripravené samostatné vyšetrenia a konzultácie zamerané na túto kombináciu diagnóz. Určite nevynechajte meranie cukru v krvi, či simuláciu zhoršujúceho sa zraku pri diabetickej retinopatii pomocou špeciálnych okuliarov. Ďalšie z nich nasimulujú slabnúce videnie pri degenerácii makuly, či iných očných poruchách, takže na vlastnej koži okúsite, aké to je, keď oči vypovedajú službu. Tým, ktorí sa s podobnými problémami už potykajú, prakticky poradia z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska, okrem iného aj unikátnymi a netradičnými pomôckami, bežne málo dostupnými. Mnohé vám nečakane ľahko pomôžu odstrániť prekážky alebo uľahčiť aktivity, s ktorými sa viac nemusíte trápiť.

Chýbať nebude množstvo benefitov a zliav v lekárni, súťaž o operácie šedého zákalu grátis, či darček pre každého návštevníka vylosovaný v tombole priamo na mieste. Svoje ratolesti na vás môžu počkať v detskom kútiku, kde spolu so seniormi z geriatrického centra budú maľovať kraslice.

To všetko odštartuje v pondelok, 7. marca o 10.00 hod., kde Maroš Kramár s rodinou, Katka Feldeková s rodinou, sestry Haasové s deťmi, či úspešný slovenský lyžiar Martin Kapšo a ďalšie známe tváre prezradia, či sa starajú o svoje oči a či im za odmenu ešte dobre slúžia.

Urobte si čas na svoje oči a navštívte Nemocnicu Malacky počas Veľkoočného týždňa zdravia. Vaše oči sa vám poďakujú.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?